790 800 451

Stomatologia estetyczna
w Pure Dental Clinic w Gdańsku

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna jest dziedziną, która oprócz wiedzy i doświadczenia, wymaga od lekarza wrażliwości i kreatywności oraz niesamowitego zmysłu estetycznego.

Stomatologia estetyczna łączy w sobie stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję, jak również higienę i profilaktykę stomatologiczną. Pozwala na poprawę kształtu i koloru zębów, a w konsekwencji uśmiechu i twarzy.

Zabiegi jakie oferujemy:

Estetyczna odbudowa zębów

Wypełnienie kompozytowe jest najmniej inwazyjnym sposobem odbudowy zębów, który umożliwia przywrócenie naturalnego kształtu, koloru i funkcji. Dzięki stosowanym przez nas materiałom, Pacjent ponownie może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Leczenie w zgodzie w naturą zadecydowało o wyborze kompozytu Enamel Plus HRi Bio Line, który oprócz znakomitych właściwości biologicznych, jest trwały, ma ścieralność zbliżoną do szkliwa naturalnego zęba oraz daje niesamowity efekt estetyczny.

Inlay / Onlay / Overlay

Nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych są nakłady koronowe. Doskonale sprawdzają się do odbudowy zębów bocznych w przypadku wysokiego stopnia zniszczenia z powodu zaaawansowanej próchnicy lub urazów mechanicznych.

Nakłady koronowe wykonywane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku wcześniej spreparowanego zęba, co maksymalnie podnosi precyzję pracy. W trakcie drugiej wizyty lekarz osadza właściwy nakład, który poprzez swoje dopasowanie, w doskonały sposób imituje naturę.

Wybielanie zębów

Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowe i białe zęby. W Pure Dental Clinic stosujemy i rekomendujemy wybielanie nakładkowe. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie wybieli nam wypełnień i koron protetycznych, a trwałość wybielania w dużym stopniu zależy od diety.

Zabieg wybielania wykonujemy w przypadku braku próchnicy i ubytków. W przypadku obecności kamienia nazębnego, jak również innych osadów wybielanie poprzedzone jest higienizacją.

Licówki kompozytowe

Jest to doskonała metoda leczenia, która nie wymaga szlifowania zębów oraz pozwala na poprawę estetyki uśmiechu w maksymalnie krótkim czasie. Wykonując licówki kompozytowe możemy skorygować różnego rodzaju defekty, takie jak: diastema, przebarwienia zębów, jak również delikatnie zmodyfikować kształt zębów poprzez wydłużenie korony, wypełnienie nierówności.

Perfekcyjne odwzorowanie naturalnej estetyki zęba zapewniają nam stosowane w naszej klinice materiały kompozytowe, takie jak Gradia Direct, Gaenial, a przede wszystkim Enamel Plus HRi BIO Line.

Licówki porcelanowe

Licówki są w całości wykonane z porcelany oraz są najbardziej estetycznym i trwałym rozwiązaniem w stomatologii estetycznej. Służą do korekty kształtu, wielkości i koloru zębów.

Implanty zębów

Implanty zębów są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które utraciły naturalny ząb. Pozwalają odtworzyć piękny, zdrowy uśmiech oraz przywrócić komfort jedzenia wszystkich pokarmów. Przede wszystkim uzupełnione na bieżąco braki zębowe, zapobiegają przesuwaniu się pozostałych zębów oraz powstaniu przeciążeń zgryzowych, czyli rozwojowi choroby okluzyjnej.

INJECTION FLOW

Filozofią Pure Dental Clinic jest minimalizm, natura, czystość. Dlatego  zawsze staramy się wybierać procedury minimalnie inwazyjne w celu przywrócenia pięknego i naturalnego uśmiechu. 

Najprostszą metodą rekonstrukcji zniszczonych zębów jest INJECTION FLOW, czyli tzw. Technika iniekcyjna. Jest to sposób wykonania odbudowy bioestetycznej opartej na bazie kompozytów, który pozwala na precyzyjną rekonstrukcję kształtu zębów, a co za tym idzie przywrócenie prawidłowej anatomii, odtworzenie utraconej estetyki i funkcji. 

INJECTION FLOW umożliwia więc szybką i nieinwazyjną korektę kształtu zębów, zamaskowanie nieestetycznych przebarwień lub pęknięć szkliwa, zniwelowanie szpar. Niekiedy, metoda ta, jest stosowana jako rozwiązanie wspomagające bądź tymczasowe przed trwałą rekonstrukcją protetyczną zębów przednich przy u użyciu licówek, czy koron ceramicznych. Wskazaniami do odbudowy są również niewielki stopień starcia zębów, poprawa ich zaguzkowania po leczeniu ortodontycznym czy odtworzenie prawidłowych prowadzeń siecznych i kłowych.

INJECTION FLOW jest to więc metoda leczenia, która umożliwia przełożenie przygotowanego przez technika projektu przyszłych zębów do jamy ustnej Pacjenta. Zakres rekonstrukcji określają specjalnie przygotowane silikonowe szyny, które pozwalają na zachowanie wysokiej precyzji zabiegu. Zabieg polega na dolewaniu do zęba kompozytu w miejscach, w których został on zniszczony i wymaga odtworzenia. W efekcie uzyskujemy harmonijny uśmiech i zbalansowaną okluzję. 

Odbudowa zębów materiałem kompozytowym nie jest jednak rozwiązaniem na całe życie, zaś trwałość efektów leczenia w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Wraz z upływem czasu kompozyt ulega przebarwieniom i uszkodzeniom, co dzięki regularnym wizytom kontrolnym możemy w szybki i mało skomplikowany sposób naprawić. Wskazana jest również okresowa kontrola warunków okluzyjnych oraz polerowanie wykonanej odbudowy.

Bonding

Coraz częściej słyszę od moich Pacjentów, że zęby są „za ciemne, za małe, krzywe”.

Niekiedy nawet drobny defekt powoduje, że mniej się uśmiechamy, zasłaniamy usta dłonią, próbujemy ukryć niechciany szczegół. 

Ale czy tak chcielibyśmy się widzieć?

Piękny uśmiech, to przede wszystkim zdrowy uśmiech, uśmiech harmonizujący z całą twarzą. 

Na podstawie rozmów z Pacjentami, wnikliwej analizy fotografii, planowane są więc proporcje przyszłych zębów. 

Kompozytowa korekta uśmiechu, zwana również „bondingiem”, dedykowana jest Pacjentom, którzy obawiają się preparacji szkliwa lub ze względu na brak czasu nie mogą pozwolić sobie na kompleksowe leczenie ortodontyczne czy protetyczne.

Bonding polega na w pełni nieinwazyjnej odbudowie kształtu zębów za pomocą idealnie dobranych kolorystycznie materiałów kompozytowych. Ta metoda kompozytowej korekty uśmiechu pozwala nam, bez usuwania zdrowego szkliwa, wydłużyć, rozjaśnić lub skorygować kształt zębów w szybki i efektowny sposób. 

Bonding umożliwia również zniwelowanie lub całkowite wypełnienie trem pomiędzy zębami, w tym diastemy bez względu na jej etiologię.

Jak wygląda zabieg bondingu?

Jeżeli nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, takich jak zmiany próchnicze, choroby przyzębia czy bruksizm, które najpierw należy bezwzględnie wyleczyć,  pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie powierzchni zębów. Następnie przystępujemy do kompozytowej korekty wybranych zębów. 

Leczenie w zgodzie z naturą zadecydowało o wyborze najwyższej klasy kompozytu, który oprócz znakomitych właściwości biologicznych, jest trwały, ma ścieralność zbliżoną do szkliwa naturalnego zęba oraz daje niesamowity efekt estetyczny.

Podstawowym warunkiem do uzyskania pozytywnych efektów leczenia stomatologicznego, w tym bondingu, jest prawidłowa dieta i higiena jamy ustnej. Zaś, najlepszą drogą do utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu jest profilaktyka, w tym regularne wizyty kontrolne oraz zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne.

Nasi specjaliści
od stomatologii estetycznej

lek. stom. specjalista stomatologii dziecięcej

Monika Maślińska–Brazulewicz

stomatologia dziecięca, protetyka,
implantoprotetyka, stomatologia estetyczna,
stomatologia zachowawcza,
koordynacja planów leczenia

lek.stom.

Maciej Olejniczak

chirurgia stomatologiczna, implantologia

lek.stom.

Mikołaj Jasnoch

periodontologia, periodontologiczna chirurgia plastyczna, chirurgia, implantologia

lek.stom.

Lidia Gawrział

protetyka, endodoncja, stomatologia zachowawcza