790 800 451

INJECTION FLOW
w Pure Dental Clinic w Gdańsku

Injection flow

Filozofią Pure Dental Clinic jest minimalizm, natura, czystość. Dlatego  zawsze staramy się wybierać procedury minimalnie inwazyjne w celu przywrócenia pięknego i naturalnego uśmiechu. 

Najprostszą metodą rekonstrukcji zniszczonych zębów jest injection flow, czyli tzw. Technika iniekcyjna. Jest to sposób wykonania odbudowy bioestetycznej opartej na bazie kompozytów, który pozwala na precyzyjną rekonstrukcję kształtu zębów, a co za tym idzie przywrócenie prawidłowej anatomii, odtworzenie utraconej estetyki i funkcji. 

Injection flow umożliwia więc szybką i nieinwazyjną korektę kształtu zębów, zamaskowanie nieestetycznych przebarwień lub pęknięć szkliwa, zniwelowanie szpar. Niekiedy, metoda ta, jest stosowana jako rozwiązanie wspomagające bądź tymczasowe przed trwałą rekonstrukcją protetyczną zębów przednich przy u użyciu licówek, czy koron ceramicznych. Wskazaniami do odbudowy są również niewielki stopień starcia zębów, poprawa ich zaguzkowania po leczeniu ortodontycznym czy odtworzenie prawidłowych prowadzeń siecznych i kłowych.

Injection flow jest to więc metoda leczenia, która umożliwia przełożenie przygotowanego przez technika projektu przyszłych zębów do jamy ustnej Pacjenta. Zakres rekonstrukcji określają specjalnie przygotowane silikonowe szyny, które pozwalają na zachowanie wysokiej precyzji zabiegu. Zabieg polega na dolewaniu do zęba kompozytu w miejscach, w których został on zniszczony i wymaga odtworzenia. W efekcie uzyskujemy harmonijny uśmiech i zbalansowaną okluzję. 

Odbudowa zębów materiałem kompozytowym nie jest jednak rozwiązaniem na całe życie, zaś trwałość efektów leczenia w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Wraz z upływem czasu kompozyt ulega przebarwieniom i uszkodzeniom, co dzięki regularnym wizytom kontrolnym możemy w szybki i mało skomplikowany sposób naprawić. Wskazana jest również okresowa kontrola warunków okluzyjnych oraz polerowanie wykonanej odbudowy.

Nasi specjaliści
od stomatologii estetycznej

lek. stom. specjalista stomatologii dziecięcej

Monika Maślińska–Brazulewicz

stomatologia dziecięca, protetyka,
implantoprotetyka, stomatologia estetyczna,
stomatologia zachowawcza,
koordynacja planów leczenia

lek.stom.

Lidia Gawrział

protetyka, endodoncja, stomatologia zachowawcza