Leczymy
Kanałowo

Leczenie kanałowe (endodoncja) zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zębów oraz tkanek okołowierzchołkowych. Najczęstszą przyczyną są bakterie obecne w ubytkach próchnicowych. Wśród innych powodów wymienić należy nieszczelne wypełnienia, odbudowy protetyczne (korony, mosty), zapalenie tkanek przyzębia czy urazy zębów.

Niekiedy o obecności toczącego się procesu zapalnego wokół korzenia zęba dowiadujemy się przypadkowo na skutek wykonanego badania radiologicznego. Dlatego tak ważne  są regularnie przeprowadzane badania kontrolne.

Pure Dental Clinic to precyzja i dokładność w leczeniu kanałowym:

Leczenie kanałowe przeprowadzamy najczęściej na jednej wizycie. Polega ono na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi zęba, starannym opracowaniu, odkażaniu i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych.

Przed i po zakończeniu leczenia kanałowego wykonujemy zdjęcia radiologiczne za pomocą radiowizjografii lub szczegółową tomografię komputerową w celu oceny dokładności i prawidłowości przeprowadzonego leczenia. 

Leczenie odbywa się w znieczuleniu The Wand STA, tak aby zminimalizować dyskomfort i bolesne doznania spowodowane rozpieraniem tkanek i wysokim ciśnieniem, które występują przy innych formach znieczulenia.

Zawsze zakładamy koferdam, elastyczną izolację pola zabiegowego przed dostępem śliny i bakterii, która poprawia widoczność pola zabiegowego oraz komfort Pacjenta podczas leczenia. Koferdam jest nieodzownym elementem leczenia endodontycznego w naszej klinice.

Pracujemy przy użyciu mikroskopu zabiegowego Carl Zeiss Extaro 300, który poprzez 20- krotne powiększenie pola zabiegowego daje nam możliwość kontroli każdego etapu leczenia, dokładnego poznania skomplikowanej anatomii zęba, kontroli jakości jego opracowania i wypełnienia. Dzięki zaawansowanej innowacyjnej technologii, wiedzy i doświadczeniu naszych lekarzy przeprowadzamy skomplikowane zabiegi endodontyczne, a zintegrowana kamera Full HD pozwala na pełną dokumentację leczenia.

Bezpieczeństwo i dokładność przeprowadzonego leczenia gwarantuje zastosowanie sterowanych elektronicznie urządzeń do opracowania i pomiaru długości kanałów korzeniowych firmy VDW. Kanały korzeniowe wypełniamy termicznie za pomocą bezprzewodowego systemu SuperEndo Alpha i Beta. Podgrzana płynna gutaperka umożliwia szczelne i precyzyjne wypełnienie kanału dostosowując się do jego nieregularnego kształtu. 

Nasi specjaliści
od leczenia kanałowego

lek.stom.

Aleksandra Sidoryk

endodoncja, protetyka, stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza

lek.stom.

Lidia Gawrział

protetyka, endodoncja, stomatologia zachowawcza

lek.stom.

Alicja Ogonowska

endodoncja, protetyka, stomatologia zachowawcza