790 800 451

Leczymy
Krwawienie dziąseł

Krwawienie dziąseł niejednokrotnie jest oznaką wielu poważnych schorzeń, dlatego powinno być jak najszybciej zdiagnozowane i leczone. Wbrew obiegowej opinii nie jest to nic normalnego.

Choroba przyzębia dotyczy tkanek otaczających ząb i może mieć postać zapalenia dziąseł lub zapalenia przyzębia, zwanego również paradontozą. Jest to schorzenie, którego objawy często przez długi czas pozostają utajone. Dlatego w profilaktyce choroby przyzębia ogromną rolę odgrywają regularne badania stomatologiczne, które pozwalają wykryć ją na wczesnym etapie rozwoju.

Paradontoza – skąd się bierze?

W większości przypadków paradontoza jest efektem nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Negatywny wpływ na stan przyzębia ma również palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta, stres, zaburzenia hormonalne oraz niektóre schorzenia, takie jak cukrzyca, choroby metaboliczne, choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia odporności, białaczki, zaburzenia łaknienia, w tym bulimia i anoreksja. Poza tym, jak pokazują badania, występowanie i zaawansowanie zapaleń przyzębia, jest znamiennie większe u mężczyzn.

Najczęstsze objawy

Najbardziej charakterystycznym objawem, zarówno zapalenia dziąseł, jak i tkanek przyzębia, oprócz silnego zaczerwienia , rozpulchnienia i bolesności, jest krwawienie.

Krwawienie z dziąseł obserwowane jest najczęściej podczas szczotkowania i nitkowania zębów.

Nieleczona choroba przyzębia prowadzi do zaniku kości, a w konsekwencji do utraty zębów. Zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć” w Pure Dental Clinic profilaktyka, również chorób przyzębia, odgrywa ogromną rolę.

Dlaczego warto wybrać
Pure Dental Clinic?

Stawiamy na edukację pacjentów w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej, nawyków żywieniowych oraz regularnych wizyt kontrolnych, podczas których wykonujemy kompleksowe zabiegi zmierzające do zatrzymania rozwoju choroby.

Wykorzystując nasze doświadczenie stosujemy sprawdzone metody leczenia, do których zaliczyć można usunięcie kamienia, kiretaż zamknięty, otwarty.

W przypadku wystąpienia zaniku kości, w następstwie nieleczonej choroby przyzębia, przeprowadzamy terapię chirurgiczną.

Największą precyzję, jak i największą dbałość o komfort Pacjenta zapewnia EMS AIR FLOW Prophylaxis Master.

Urządzenie szwajcarskiej firmy EMS minimalizuje nieprzyjemne doznania podczas zabiegu, umożliwiając bezbolesne usunięcie kamienia naddziąsłowego i poddziasłowego, osadów i przebarwień z powierzchni zębów ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych.

Nasi specjaliści
od krwawienia dziąseł

lek.stom.

Mikołaj Jasnoch

periodontologia,
periodontologiczna chirurgia plastyczna,
chirurgia, implantologia

higienistka stomatologiczna

Marcelina Leśniewicz

higienistka stomatologiczna

Katarzyna Petrykowska

higienistka stomatologiczna

Mariola Madej

higienistka stomatologiczna

Agnieszka Bystron

asystentka, higienistka

higienistka stomatologiczna

Katarzyna Mach

higienistka