790 800 451

Leczymy
Próchnicę Zębów

Czym jest próchnica?

Próchnica jest najczęstszą chorobą zakaźną jamy ustnej, na którą cierpi większość Polaków. Choroba próchnicowa powstaje w następstwie działania agresywnych bakterii próchnicotwórczych w połączeniu z nieodpowiednią dietą oraz w konsekwencji zaniedbań higienicznych. 

Z pomocą przychodzi stomatologia zachowawcza.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem i leczeniem próchnicy zębów, jak również rekonstrukcją twardych tkanek zęba mającą na celu przywrócenie funkcji oraz naturalnego kształtu i koloru zębów. 

W naszej klinice stawiamy na zapobieganie powstaniu choroby próchnicowej zębów, dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne, podczas których poza sprawdzeniem stanu uzębienia, przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne oraz mamy możliwość szybkiego wychwycenia toczącego się procesu rozpadu twardych tkanek zęba.

Zabiegi lecznicze poprzedzone są wykonaną wcześniej diagnostyką radiologiczną, która często jest jedynym sposobem na wykrycie ubytków próchnicowych.

Jak leczymy próchnicę w PURE Dental Clinic?

W leczeniu powierzchownych początkowych zmian stosujemy metodę remineralizacji lub infiltracji zęba. 

Remineralizacja polega na nałożeniu preparatu, który poprzez wbudowanie jonów wapnia i fosforu w szkliwo zębów, zwiększa jego odporność na działanie bakterii i kwasów.

Infiltracja płynną żywicą ICON to jedna z najbardziej innowacyjnych metod leczenia umożliwiająca poprawę estetyki i kondycji szkliwa przy minimalnej ingerencji w strukturę zęba. Zabieg może być wykonany u pacjenta w każdym wieku, w tym również u dzieci świadomie współpracujących z lekarzem dentystą. 

Demineralizacja, porowatość szkliwa, objawy próchnicy początkowej, przebarwienia w postaci białych plam, wreszcie przebarwienia po leczeniu ortodontycznym, to główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu infiltracji. 

Największą zaletą wyżej wymienionej metody leczenia jest całkowita bezbolesność oraz brak konieczności borowania.

Najczęściej wykonywaną procedurą w gabinetach stomatologicznych jest leczenie próchnicy zębów poprzez opracowanie ubytku i założenie wypełnienia stałego, zwanego potocznie „plombą”. Leczenie zachowawcze wymaga dokładności i precyzji , dlatego do odbudowy i wypełnienia ubytków próchnicowych wykorzystujemy materiały najwyższej jakości, pamiętając że wypełnienie kompozytowe jest najmniej inwazyjnym i oszczędzającym tkanki sposobem leczenia, który pozwala Pacjentowi przywrócić piękny i zdrowy uśmiech. 

Stosowane w naszej klinice materiały kompozytowe i systemy łączące (bondy), w połączeniu z doświadczeniem i precyzją lekarzy, umożliwiają ograniczanie ryzyka nieszczelności i ponownej próchnicy do minimum. Zapewniają trwałość odbudowy i perfekcyjne odwzorowanie naturalnej estetyki zęba. 

W celu zapewnienia naszym Pacjentom maksymalnego komfortu, wysokie zabiegi wykonujemy bezboleśnie, używając systemu komputerowego systemu do znieczuleń The Wand STA. 

Zabiegi rekonstrukcji twardych tkanek zęba najczęściej wykonujemy wspomagając się mikroskopem Carl Zeiss Extaro 300 wraz z zintegrowaną kamerą Full HD.

Nasi specjaliści
od leczenia próchnicy zębów

lek.stom.

Alicja Ogonowska

endodoncja, protetyka, stomatologia zachowawcza

lek. stom. specjalista stomatologii dziecięcej

Monika Maślińska–Brazulewicz

stomatologia dziecięca, protetyka,
implantoprotetyka, stomatologia estetyczna,
stomatologia zachowawcza,
koordynacja planów leczenia

lek.stom.

Lidia Gawrział

protetyka, endodoncja, stomatologia zachowawcza