790 800 451

Chirurgia stomatologiczna
w Pure Dental Clinic w Gdańsku

Dlaczego Pacjenci wybierają naszą Klinikę?

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się wykonywaniem drobnych zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej w warunkach ambulatoryjnych, jak również często stanowi jeden z etapów leczenia interdyscyplinarnego. Pozwala przygotować Pacjenta do dalszego leczenia implantologicznego, ortodontycznego lub protetycznego. 

Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych lekarzy i zastosowaniu najnowszych technologii możemy dokładnie zaplanować każdy zabieg, co daje Pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach klinicznych. 

Zabiegi chirurgiczne w naszej klinice

W Pure Dental Clinic wykonujemy pełen zakres zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, między innymi: 

 • ekstrakcje zębów, w tym usuwanie zębów mądrości, 
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych w kości
 • chirurgiczne usunięcie zębów trzonowych trzecich, w tym zabieg germektomii
 • resekcje wierzchołków korzeni zębów
 • plastyka połączenia ustno-zatokowego
 • plastyka wyrostka zębodołowego
 • podniesienie dna zatoki szczękowej
 • implantacje oraz zabiegi okołoimplantacyjne

Bezbolesna ekstrakcja zęba

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest usuwanie zębów. Głównym wskazaniem do ekstrakcji zęba jest zaawansowana próchnica oraz nawracające stany zapalne miazgi zębów. Przyczyną mogą być również urazy zębów lub wskazania ortodontyczne.

Wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym The Wand STA. 

Szybką rekonwalescencję Pacjenta ułatwia odpowiednie przygotowanie do bardziej skomplikowanych zabiegów, omówienie postępowania pooperacyjnego oraz wydanie pisemnych zaleceń.

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się wykonywaniem zabiegów, takich jak ekstrakcja zęba, które w naszej klinice przeprowadzamy perfekcyjnie w poczuciu największego komfortu dla Pacjenta

Usuwanie zębów mądrości

Dla wielu Pacjentów najbardziej problematycznymi zębami są zęby mądrości, potocznie zwane ósemkami.

Są one pozostałością po naszych przodkach z procesu ewolucji. Dlatego w większości przypadków nie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Kilka wskazań do zabiegu ekstrakcji zębów mądrości:

 • stan zapalny okolicznych tkanek,
 • pozycja zęba, która utrudnia higienę lub funkcje zgryzu,
 • dalsze leczenie ortodontyczne,
 • silne dolegliwości bólowe.
 

Podstawowym wskazaniem do ekstrakcji jest zawsze opinia lekarza poparta dokładną diagnostyką. Sam zabieg przebiega bezboleśnie dzięki znieczuleniu komputerowemu The Wand STA.

Szybki powrót do pełni zdrowia, mimo inwazyjności zabiegu, ułatwia przestrzeganie zaleceń lekarskich, takich jak unikanie wysiłku fizycznego przez kilka dni po zabiegu, spożywanie posiłków drugą stroną czy utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej przy braku intensywnego szczotkowania miejsca po zabiegu.

Dlaczego warto
zdecydować się na leczenie
w naszej klinice?

Sterylność – bezpieczeństwo Pacjenta jest dla nas największym priorytetem
Precyzja – każdy zabieg zaplanowany jest w najmniejszym szczególe dzięki doświadczeniu naszych lekarzy oraz wyposażeniu w aparaty rvg i najbardziej zaawansowanej tomografii komputerowej CBCT CS 9600

Urządzenia: wirówka PRF Duo Quattro oraz napęd chirurgiczny Implantmed firmy W&H. 

Wirówka PRF Duo Quattro to innowacyjne urządzenie do pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej, która wspomaga i przyspiesza gojenie tkanek miękkich i kości.

Implantmed firmy W&H jest niezbędny w większości zabiegów z zakresu chirurgii oraz chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej. Wykorzystywany jest również w celu przygotowania łoża pod implant, jak i do usuwania zatrzymanych zębów trzonowych, torbieli, itp.

Nasi specjaliści
od chirurgii stomatologicznej

lek.stom.

Maciej Olejniczak

chirurgia stomatologiczna, implantologia

lek.stom.

Mikołaj Jasnoch

periodontologia, periodontologiczna chirurgia plastyczna, chirurgia, implantologia