790 800 451

Ortodoncja
w Pure Dental Clinic w Gdańsku

Dlaczego ortodoncja jest tak ważna?

Ortodoncja zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Leczenie ortodontyczne to nie tylko poprawa estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim przywrócenie prawidłowej funkcji narządu żucia. Niejednokrotnie wady zgryzu sprzyjają powstaniu zaburzeń funkcji stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni, chorobom przyzębia, próchnicy zębów, jak również uszkodzeniom błony śluzowej policzków i warg.

Czy powinnam/powinienem
nosić aparat na zęby?

Na to pytanie z pewnością wyczerpująco odpowie nasz specjalista, ale każdy może sprawdzić u siebie podstawowe przesłanki do leczenia ortodontycznego. Mogą to być między innymi:

Przesunięta żuchwa – jeśli twoje zęby dolne są wysunięte wyraźnie przed górne lub na odwrót, możesz mieć problem z tzw. wyglądem buldoga.

Wyraźne szpary między zębami – tak jak u dzieci często są normalne w etapie rozwoju zębów, tak u dorosłych mogą z czasem powodować rozchwianie zębów. Często też zgłaszają się do nas Pacjenci z brakami zębowymi.

Stłoczenie zębów – gdy zęby nie mieszczą się w przeznaczonej na nie części szczęki zaczynają rosnąć w pozycjach, które z czasem utrudniają higienę a nawet funkcje zgryzu.

Jeśli zauważasz u siebie podobne schorzenia umów się na konsultację z naszym lekarzem. Skutecznie postawiona diagnoza i proces leczenia oparty na współpracy z Pacjentem pozwala nam w skuteczny sposób korzystać z nowoczesnej ortodoncji.

Ortodoncja
w Pure Dental Clinic
krok po kroku

W Pure Dental Clinic indywidualny plan leczenia ortodontycznego powstaje na podstawie wnikliwie przeprowadzonej diagnostyki, na którą składają się:

  1. Wywiad,
  2. Badanie kliniczne i radiologiczne,
  3. Analiza zdjęć rentgenowskich,
  4. Analiza fotografii twarzy i zdjęć wewnątrzustnych,
  5. Analiza modeli diagnostycznych. 

 

Po zapoznaniu się z wynikami badań oraz oczekiwaniami Pacjenta względem efektów terapii przystępujemy do wyboru najlepszej i najbardziej skutecznej metody leczenia, wyboru rodzaju aparatu ortodontycznego oraz określenia przybliżonego czasu trwania leczenia.

Leczenie ortodontyczne dobrane do Twoich potrzeb

Po zapoznaniu się z wynikami badań oraz oczekiwaniami Pacjenta względem efektów terapii przystępujemy do wyboru najlepszej i najbardziej skutecznej metody leczenia, wyboru rodzaju aparatu ortodontycznego oraz określenia przybliżonego czasu trwania leczenia.

Jaki aparat na zęby wybrać?

Przede wszystkim taki, który zgodnie z opinią lekarza przyniesie optymalny rezultat. W naszej klinice do dyspozycji mamy różne rodzaje aparatów tak jak różne są potrzeby Pacjentów.

Ważnym elementem aparatu oraz tym, o który najczęściej pytają Pacjenci jest kwestia estetyczna. Możemy dostosować wygląd aparatu poprzez kolorowe gumki lub dobór rodzaju zamków. Dla przykładu – dla najmłodszych mamy szeroki wybór kolorowych gumek, które sprawią, że uśmiech zawsze będzie wesoły. Natomiast dorosłym proponujemy wykorzystanie rozwiązań ceramicznych, które dzięki swojej barwie i fakturze stają się dyskretniejsze i nie zwracają na siebie uwagi.

Na co zwrócić uwagę przed leczeniem?

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego Pacjent zobowiązany jest do usunięcia wszelkich ognisk zakażenia oraz do przestrzegania protokołu wizyt kontrolnych i higienizacyjnych, które pomagają utrzymać jamę ustną w stanie zdrowia podczas terapii.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów w zależności od potrzeby, do leczenia ortodontycznego wykorzystujemy zarówno ruchome, jak i stałe aparaty ortodontyczne, w tym aparaty metalowe, samoligaturujące oraz tzw. estetyczne.

Nasi specjaliści
od ortodoncji

lek. stom. specjalista stomatologii dziecięcej

Monika Maślińska–Brazulewicz

stomatologia dziecięca, protetyka,
implantoprotetyka, stomatologia estetyczna,
stomatologia zachowawcza,
koordynacja planów leczenia

lek.stom.

Aleksandra Sidoryk

endodoncja, protetyka, stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza

lek.stom.

Lidia Gawrział

protetyka, endodoncja, stomatologia zachowawcza