790 800 451

Profilaktyka stomatologiczna
w Pure Dental Clinic w Gdańsku

Dlaczego Pacjenci przychodzą do nas na higienizację zębów?

Najlepszą drogą do utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu jest profilaktyka. Do działań profilaktycznych należą przede wszystkim regularne wizyty kontrolne oraz zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne. 

Wykonywany w naszej klinice zabieg higienizacji pozwala na zachowanie zdrowych zębów i dziąseł, jak również pozwala uniknąć skomplikowanego i kosztownego leczenia. Higienizacja jest zabiegiem rekomendowanym przed planowaniem zabiegów z zakresu protetyki, implantologii, jak również zabiegu wybielania zębów.

Higienizacja w naszej klinice

Skaling

Usunięcie twardych złogów nazębnych naddziąsłowych i poddziąsłowych za pomocą narzędzi mechanicznych i ręcznych 

Piaskowanie zębów

Usunięcie z powierzchni zębów przebarwień i osadów pochodzenia zewnętrznego (kawa, herbata, niektóre pokarmy, papierosy)

Polerowanie

Polerowanie powierzchni zębów zapobiega ponownemu osadzaniu się płytki nazębnej oraz zapewnia uczucie gładkości zębów

Fluoryzacja

Fluor aplikowany jest w postaci pianki podawanej na specjalnych jednorazowych łyżkach

Instruktaż

Indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej oraz pomoc w wyborze odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej 

Profilaktyka wspomagana
nowoczesną technologią

W naszej klinice zabieg higienizacyjny przeprowadzany jest przez wykwalifikowaną higienistkę z największą precyzją, jak i największą dbałością o komfort Pacjenta, który zapewnia EMS AIR FLOW Prophylaxis Master. 

Urządzenie szwajcarskiej firmy EMS minimalizuje nieprzyjemne doznania podczas zabiegu, umożliwiając bezbolesne usunięcie kamienia naddziąsłowego i poddziasłowego, osadów i przebarwień z powierzchni zębów ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych.

EMS AIR FLOW Prophylaxis Master wyposażony jest w końcówkę Piezon o nowej technologii NO PAIN, czyli w funkcję dynamicznej regulacji mocy, która w sposób ciągły dostosowuje moc do przykładanej siły dla zapewnienia maksymalnego komfortu Pacjenta. 

System podgrzewania wody z termoregulacją jest idealnym rozwiązaniem w przypadku Pacjentów z dużą wrażliwością zębów oraz dzieci. 

Dysza AirFLow umożliwia zastosowanie piasku o największym stopniu rozdrobnienia, co eliminuje uczucie piasku w ustach Pacjenta podczas zabiegu. Równocześnie usuwa biofilm, osady i częściowo zmineralizowaną płytkę z zębów naturalnych, uzupełnień protetycznych oraz implantów. Czyści i poleruje jednocześnie. 

Dysza PerioFLow wraz z dedykowanym piaskiem Plus przeznaczona jest do usuwania biofilmu poddziąsowego, wstępnego i podtrzymującego leczenia periodontologicznego oraz zapobiegania mucositis i periimplantitis.

Profilaktyka i higienizacja w naszej klinice pełnią kluczową rolę w dbaniu o zdrowie naszych Pacjentów, a wykonywana regularnie potrafi przywrócić zębom blask!

Dlaczego profilaktyka
jest taka ważna?

Profilaktyka jest przyszłością stomatologii. Zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć” przykładamy ogromną uwagę do regularnych wizyt kontrolnych, podczas których poza sprawdzeniem stanu uzębienia przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne oraz mamy możliwość szybkiego wychwycenia toczącego się procesu rozpadu twardych tkanek zęba.

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej, zarówno u dzieci, jak i dorosłych, jest zabieg lakierowania zębów preparatem fluorowym. Ma on na celu wzmocnienie szkliwa zębów, zmniejszenie przenikalności bakterii, a tym samym zwiększenie odporności na próchnicę oraz na działanie kwasów.

Zabieg fluoryzacji jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje przebarwień zębów. 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) profilaktyczne lakierowanie zębów należy przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku u osób dorosłych, natomiast u dzieci, w zależności od wskazań, nawet do 3-4 razy w roku.

Kiedy wykonać lakierowanie zębów?

Szczególnymi wskazaniami do zabiegu lakierowania są:

  • wysokie ryzyko próchnicy
  • próchnica początkowa u dzieci
  • leczenie ortodontyczne
  • nadwrażliwość oraz odsłonięte szyjki zębowe
  • kserostomia (suchość) jamy ustnej
  • radioterapia głowy i szyi

Nasi specjaliści od
higienizacji stomatologicznej

higienistka stomatologiczna

Marcelina Leśniewicz

asystentka, higienistka, elektroradiolog

higienistka stomatologiczna

Mariola Madej

asystentka, higienistka

higienistka stomatologiczna

Katarzyna Petrykowska

higienistka

higienistka stomatologiczna

Agnieszka Bystron

asystentka, higienistka

higienistka stomatologiczna

Katarzyna Mach

higienistka