790 800 451

Implanty
w Pure Dental Clinic w Gdańsku

Dlaczego leczenie implantologiczne jest tak skuteczne?

Implanty skutecznie uzupełniają braki zębowe w oparciu o wszczepy śródkostne. To tytanowe śruby, które lekarz wszczepia do kości szczęki lub żuchwy w miejsce po utraconym zębie. Następnie zrasta się on z kością, co trwa około 6 miesięcy.

Dopiero, gdy implant jest w pełni ustabilizowany, przystępujemy do wykonania odbudowy protetycznej. Implanty są optymalnym rozwiązaniem w przypadku utraty pojedynczego zęba, mnogich braków zębowych oraz całkowitego bezzębia. 

Najważniejsze zalety
implantów zębowych

  • Implant jest stabilnym, w pełni komfortowym uzupełnieniem odtwarzającym braki w uzębieniu
  • Implanty wyglądają i zachowują się jak naturalne zęby
  • Są wykonane z tytanu, który jest materiałem biokompatybilnym, dzięki czemu skutecznie zastępuje naturalny korzeń zęba, ma zdolność integracji z kością i wysoką wytrzymałość. Dzięki zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej oraz regularnych wizyt kontrolnych, żywotność implantów jest nieograniczona.
  • Nie wymagają szlifowania zębów sąsiednich
  • Dzięki osteointegracji (stałe połączenie z kością), implanty eliminują dyskomfort protez ruchomych zapewniając Pacjentowi lepszy komfort i lepszą wymowę
  • Prace protetyczne wsparte na implantach są stabilne podczas żucia 
  • Implanty przeciwdziałają zanikowi tkanki kostnej, co wpływa na estetykę uśmiechu oraz utrzymanie prawidłowych rysów twarzy

Implanty
– leczenie krok po kroku

Planowanie leczenia implantologicznego

Sukces leczenia implantologicznego opiera się na kompleksowej diagnostyce, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu wykonujemy zdjęcie ortopantomograficzne, CBCT (tomografię komputerową) oraz skan wewnątrzustny, niezbędne do oceny warunków kostnych oraz precyzyjnego zaplanowania pozycji, średnicy i rozmiaru implantu, w tym szablonu chirurgicznego.

Kierujemy Pacjenta na badanie krwi (morfologia, poziom witaminy D3, CRP, czas krzepnięcia krwi, cholesterol z uwzględnieniem NDL oraz TSH u kobiet) w celu weryfikacji braku przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu implantacji.

Wszczepienie implantu zębowego

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym oraz jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. 

Pure Dental Clinic implanty dobieramy indywidualnie w stosunku do potrzeb Pacjenta na podstawie wcześniej przeprowadzonej diagnostyki. Wyłącznie stosujemy implanty renomowanych, zaawansowanych technologicznie firm implantologicznych, dzięki czemu zyskujemy przewidywalne gojenie oraz długotrwałe utrzymanie implantu w jamie ustnej (dożywotnia gwarancja).

Zabiegi przedimplantacyjne

Zabieg implantacji wymaga solidnej podbudowy kostnej, zwłaszcza jeżeli od utraty zęba do planowanego zabiegu wprowadzenia wszczepu minęło już dużo czasu, ilość tkanki kostnej może być niewystarczająca.

W przypadku występowania u Pacjenta warunków uniemożliwiających wprowadzenie implantu zębowego wykonujemy zabiegi, takie jak podniesienie dna zatoki szczękowej czy sterowaną regenerację kości. 

Okres rekonwalescencji po przeprowadzonym zabiegu trwa zazwyczaj około 7 dni.

Odbudowa protetyczna

Po zakończeniu okresu osteointegracji, który trwa od 2 do 6 miesięcy, przystępujemy do wykonania odbudowy protetycznej. Na wszczepie kostnym osadzona jest korona porcelanowa, która jest indywidualnie zaprojektowana i wykonana. Elementem, który spaja implant z koroną protetyczną jest łącznik. 

Implanty pozwalają przywrócić zdrowy i w pełni funkcjonalny uśmiech po utracie jednego lub kilku zębów u Pacjentów w każdym wieku.

Implanty a nowoczesna technologia

Dzięki nowoczesnym urządzeniom renomowanych firm stomatologicznych oraz stosowaniu najwyższej jakości materiałów, staramy się zapewnić naszym Pacjentom odpowiednie rozwiązanie prowadzące do uzyskania pięknego i funkcjonalnego uśmiechu. 

Zabiegi implantologiczne przeprowadzamy przy pomocy precyzyjnych urządzeń medycznych, między innymi:

  • ImplantMed firmy W&H – fizjodyspenser gwarantujący najwyższą jakość, precyzję i bezpieczeństwo w implantologii i chirurgii stomatologicznej
  • Wirówka PRF Duo Quattro – innowacyjne urządzenie do pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej (PRF) z krwi własnej Pacjenta. Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej zmniejsza dolegliwości bólowe, przyspiesza gojenie oraz stymuluje odbudowę i wzrost kości, jak i tkanek miękkich. 

Nasi specjaliści
od implantologii

lek.stom.

Maciej Olejniczak

chirurgia stomatologiczna, implantologia

lek. stom. specjalista stomatologii dziecięcej

Monika Maślińska–Brazulewicz

stomatologia dziecięca, protetyka,
implantoprotetyka, stomatologia estetyczna,
stomatologia zachowawcza,
koordynacja planów leczenia

lek.stom.

Mikołaj Jasnoch

periodontologia, periodontologiczna chirurgia plastyczna, chirurgia, implantologia