790 800 451

Bonding
w Pure Dental Clinic w Gdańsku

Bonding

Coraz częściej słyszę od moich Pacjentów, że zęby są „za ciemne, za małe, krzywe”.

Niekiedy nawet drobny defekt powoduje, że mniej się uśmiechamy, zasłaniamy usta dłonią, próbujemy ukryć niechciany szczegół. 

Ale czy tak chcielibyśmy się widzieć?

Piękny uśmiech, to przede wszystkim zdrowy uśmiech, uśmiech harmonizujący z całą twarzą. 

Na podstawie rozmów z Pacjentami, wnikliwej analizy fotografii, planowane są więc proporcje przyszłych zębów. 

Kompozytowa korekta uśmiechu, zwana również „bondingiem”, dedykowana jest Pacjentom, którzy obawiają się preparacji szkliwa lub ze względu na brak czasu nie mogą pozwolić sobie na kompleksowe leczenie ortodontyczne czy protetyczne.

Bonding polega na w pełni nieinwazyjnej odbudowie kształtu zębów za pomocą idealnie dobranych kolorystycznie materiałów kompozytowych. Ta metoda kompozytowej korekty uśmiechu pozwala nam, bez usuwania zdrowego szkliwa, wydłużyć, rozjaśnić lub skorygować kształt zębów w szybki i efektowny sposób. 

Bonding umożliwia również zniwelowanie lub całkowite wypełnienie trem pomiędzy zębami, w tym diastemy bez względu na jej etiologię.

Jak wygląda zabieg bondingu?

Jeżeli nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, takich jak zmiany próchnicze, choroby przyzębia czy bruksizm, które najpierw należy bezwzględnie wyleczyć,  pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie powierzchni zębów. Następnie przystępujemy do kompozytowej korekty wybranych zębów. 

Leczenie w zgodzie z naturą zadecydowało o wyborze najwyższej klasy kompozytu, który oprócz znakomitych właściwości biologicznych, jest trwały, ma ścieralność zbliżoną do szkliwa naturalnego zęba oraz daje niesamowity efekt estetyczny.

Podstawowym warunkiem do uzyskania pozytywnych efektów leczenia stomatologicznego, w tym bondingu, jest prawidłowa dieta i higiena jamy ustnej. Zaś, najlepszą drogą do utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu jest profilaktyka, w tym regularne wizyty kontrolne oraz zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne.

Nasi specjaliści
od stomatologii estetycznej

lek. stom. specjalista stomatologii dziecięcej

Monika Maślińska–Brazulewicz

stomatologia dziecięca, protetyka,
implantoprotetyka, stomatologia estetyczna,
stomatologia zachowawcza,
koordynacja planów leczenia

lek.stom.

Lidia Gawrział

protetyka, endodoncja, stomatologia zachowawcza