790 800 451

Leczymy
Higiena zębów

Najlepszą drogą do utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu jest profilaktyka. Do działań profilaktycznych należą przede wszystkim regularne wizyty kontrolne oraz zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne.

W naszej klinice zabieg higienizacji wykonywany jest przez dyplomowane higienistki stomatologiczne o niesamowitej precyzji połączonej z wieloletnim doświadczeniem. Regularne zabiegi profilaktyczne i higienizacyjne pozwalają na zachowanie zdrowych zębów i dziąseł, jak również pozwalają uniknąć skomplikowanego i kosztownego leczenia.

Higienizacja jest zabiegiem rekomendowanym przed planowaniem zabiegów z zakresu protetyki, implantologii, jak również zabiegu wybielania zębów.

Wizyta higienizacyjna:

 • Skaling
  Usunięcie twardych złogów nazębnych naddziąsłowych i poddziąsłowych za pomocą narzędzi mechanicznych i ręcznych

 • Piaskowanie zębów
  Usunięcie z powierzchni zębów przebarwień i osadów pochodzenia zewnętrznego (kawa, herbata, niektóre pokarmy, papierosy)

 • Polerowanie
  Polerowanie powierzchni zębów zapobiega ponownemu osadzaniu się płytki nazębnej oraz zapewnia uczucie gładkości zębów

 • Fluoryzacja
  Fluor aplikowany jest w postaci pianki podawanej na specjalnych jednorazowych łyżkach

 • Indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej oraz pomoc w wyborze odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej

Czym jest skaling i czy jest to bolesny zabieg?

Skaling to zabieg, który polega na usunięciu kamienia nazębnego. Nieusunięty kamień przyczynia się do rozwoju choroby przyzębia, dlatego ogromną rolę odgrywa regularność wizyt kontrolnych i profilaktycznych. Zabieg usuwania kamienia nazębnego dla większości Pacjentów jest całkowicie bezbolesny, czasami może pojawić się dyskomfort, zwłaszcza w przypadku nadwrażliwości zębów. Niwelujemy ją z pomocą znieczulenia komputerowego The Wand STA. W trosce o największe bezpieczeństwo i komfort Pacjenta zabiegi higienizacji wykonujemy przy użyciu EMS AIR FLOW Prophylaxis Master. Urządzenie szwajcarskiej firmy EMS minimalizuje nieprzyjemne doznania podczas zabiegu, umożliwiając bezbolesne usunięcie kamienia naddziąsłowego i poddziasłowego, osadów i przebarwień z powierzchni zębów ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych. EMS AIR FLOW Prophylaxis Master wyposażony jest w końcówkę Piezon o nowej technologii NO PAIN, czyli w funkcję dynamicznej regulacji mocy, która w sposób ciągły dostosowuje moc do przykładanej siły dla zapewnienia maksymalnego komfortu Pacjenta. System podgrzewania wody z termoregulacją jest idealnym rozwiązaniem w przypadku Pacjentów z dużą wrażliwością zębów oraz dzieci. Dysza AirFLow umożliwia zastosowanie piasku o największym stopniu rozdrobnienia, co eliminuje uczucie piasku w ustach Pacjenta podczas zabiegu. Równocześnie usuwa biofilm, osady i częściowo zmineralizowaną płytkę z zębów naturalnych, uzupełnień protetycznych oraz implantów. Czyści i poleruje jednocześnie. Dysza PerioFLow wraz z dedykowanym piaskiem Plus przeznaczona jest do usuwania biofilmu poddziąsowego, wstępnego i podtrzymującego leczenia periodontologicznego oraz zapobiegania mucositis i periimplantitis.

Dlaczego wykonujemy zabiegi higienizacji zębów?

Nieusunięty kamień nazębny może prowadzić do:

 • zaczerwienienia i obrzęku dziąseł
 • krwawienia i bolesności przy szczotkowaniu zębów
 • obniżenia dziąseł i odsłonięcia szyjek zębowych
 • rozwoju próchnicy
 • parodontozy i utraty zębów

Zabieg kompleksowej higienizacji dedykowany jest wszystkim Pacjentom w zależności od indywidualnych predyspozycji, zazwyczaj zaleca się co najmniej dwa razy w roku.

Profesjonalna higienizacja przeprowadzana w naszej klinice, to tylko niewielka część ogromnej pracy nad olśniewającym i zdrowym uśmiechem Pacjenta, ponieważ najważniejsza jest codzienna prawidłowa higiena jamy ustnej. W celu utrzymania zdrowia jamy ustnej, poza dokładnym szczotkowaniem zewnętrznych powierzchni zębów, wskazane jest regularne oczyszczanie przestrzeni zębowych za pomocą nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych oraz irygatora.

Nasi specjaliści
od higienizacji zębów

higienistka stomatologiczna

Agnieszka Bystron

asystentka, higienistka

higienistka stomatologiczna

Marcelina Leśniewicz

asystentka, higienistka, elektroradiolog

higienistka stomatologiczna

Mariola Madej

asystentka, higienistka

higienistka stomatologiczna

Katarzyna Petrykowska

higienistka

higienistka stomatologiczna

Katarzyna Mach

higienistka